Tinkamai parinkti šunų guoliai - raktas į kokybišką jų miegą

list Kategorija: Straipsniai Data:

Šiame straipsnyje aptarsime į ką verta atkreipti dėmesį renkantis guolį jūsų augintiniui ir kodėl tinkamai parinkti šunų guoliai - raktas į kokybišką jų miegą?

- Guolio formą rinkitės pagal tai, kokia poza įprastai miega Jūsų augintinis

Jei pastebite, kad gyvūnas mėgsta miegoti pilnai išsitiesęs, tuomet reikėtų rinktis stačiakampio formos guolį, kuriame jis jaustųsi laisvai. Jei augintiniui labiau patinka miegoti susisukusiam į kamuoliuką - puikiu pasirinkimu taps apvalios formos guoliukas.

Svarbu atsižvelgti ir į poreikį guolio sienelėms. Jei gyvūnas mėgsta prisiglausti – jam labiau tiks jaukus guolis su sienelėmis, kurios taps jo atrama. Jei jam labiau patinka gulėti atvirose erdvėse – tuomet galite rinktis lygų guolį- čiužinuką be sienelių.

- Pasirinkti tinkamiausią guolio dydį padės augintinio išmatavimas

Matuoti reikėtų nuo nosies galiuko iki uodegos pradžios. Tam, kad augintinis galėtų visiškai patogiai atsigulti ir turėti papildomos vietos judėjimui, prie gauto dydžio reikėtų pridėti 15 - 30 cm. Taip gautumėte būtent Jūsų gyvūnui idealiai tinkantį guolio ilgį. Norint sužinoti minimalų guolio plotį, reikėtų išmatuoti augintinį nuo vieno peties iki kito plačiausioje vietoje. Tuomet, siekiant maksimalaus jo komforto, prie gauto skaičiaus taip pat pridėti 15 - 30 cm.

Jei renkate guolį dar jaunam šuniukui, derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jis greitai augs. Šiuo atveju dydį rekomenduojame rinktis pagal augintinio veislę:

S dydį rekomenduojame rinktis katėms ir labai mažų veislių šunims, pvz.: Jorkšyro terjeras, Pomeranijos špicas, nykštukinis pudelis, čihuahua, Shih Tzu, japonų činas ir kt.

M dydį rekomenduojame rinktis mažų veislių šunims, pvz.: vakarų Škotijos baltasis terjeras, mopsas, garbanotasis bišonas, prancūzų buldogas, taksas, cvergšnauseris, kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis, Džeko Raselo terjeras ir kt.

L dydį rekomenduojame rinktis vidutinio ūgio veislių šunims, pvz.: amerikiečių stafordšyro terjeras, anglų basetas, austrų pinčeris, pitbulterjeras, šarpėjus, vipetas ir kt.

XL dydį rekomenduojame rinktis didelių veislių šunims, pvz.: dalmantinas, vokiečių aviganis, labradoro retriveris, samojedas, sibiro haskis, Rodezijos ričbekas, vengrų vižlas, baltasis Amerikos aviganis ir kt.

- Rinkitės guolį, naudingą augintinio sveikatai

Siekiant ne tik nepriekaištingo komforto jausmo, bet ir naudos augintinio sveikatai, tobulu pasirinkimu taps ortopedinis guolis su viskoelastiniu (Memory foam) porolonu. Ši medžiaga idealiai prisitaiko prie augintinio kūno, užtikrina taisyklingą jo padėtį ir nespaudžia sąnariukų. Miegas ant šio porolono gali palengvinti net nuo artrito kenčiančių gyvūnų skausmus. Taip pat, viskoelastinis porolonas reguliuoja augintinio kūno temperatūrą jo miego metu, taip suteikdamas dar didesnį komfortą. Be viso to, jame nesikaupia bakterijos bei dulkių erkutės. Visa tai lemia ne tik be galo patogų, bet ir sveiką miegą.

Rekomenduojamo ortopedinio guoliuko pavyzdys: https://www.guoliukas.lt/pagrindinis/30-107-ranku-darbo-guolis-sunims-ir-katems-marli-juodas.html#/1-dydis-s/30-spalva-juoda 

- Geru pasirinkimu taps šunų guoliai, kuriuos galima skalbti ar valyti drėgna šluoste

Nuo pėdučių šunų guoliai dažnai išsipurviną, o ir Jums, ir augintiniui bus daug maloniau, jei guolis bus švarus. Būtent todėl patariame rinktis guolį su atsegamu ir skalbimo mašinoje plaunamu gulimojo čiužinuko užvalkaliuku. Taip pat, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad guoliukas būtų pasiūtas iš gyvūnams „draugiško“ audinio, kuris ne tik bus atsparus augintinių nagučiams, bet, taip pat, nuo jo bus lengvai nuvalomi gyvūnų plaukai bei purvas.

- Guolio dizainą derinkite prie savo namų interjero

Tam, kad guoliuku džiaugtųsi ne tik jūsų šlapianosis, bet ir jūs, atsižvelkite į tai, kokios spalvos bei dizainas derėtų prie namų interjero. Pasirinkus tinkamai, šunų guoliai gali tapti puikiai derančia interjero dalimi.

Taigi, kodėl tinkamai parinkti šunų guoliai - raktas į kokybišką jų miegą? Kiekvienas augintinis yra skirtingas, todėl ir guoliai turėtų būti renkami individualiai, atsižvelgiant į visus jo poreikius. Siekiant įsigyti geriausią guolį jūsų keturkojui svarbu atsižvelgti į jo: formą, dydį, gulimojo čiužinuko sudėtį. Visa tai suteiks jūsų augintiniui ne tik itin patogų, bet ir kokybišką miegą.

Štai ir idealus guolis jūsų keturkojui!

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis
  • Registruotis

Naujos paskyros registracija