Patarimai, nusprendus įsigyti augintinį

list Kategorija: Straipsniai Data:

Šiame straipsnyje yra pateikiami 5 patarimai, nusprendus įsigyti augintinį. Naminis gyvūnas namiškiams gali suteikti labai daug džiaugsmo, bet prieš jį įsigyjant reikėtų įsitikinti, kad esate pilnai pasiruošę būti už jį atsakingais. Prieš nusprendžiant apgyvendinti savo namuose gyvūną, reikėtų prisiminti keletą svarbių aspektų, siekiant užtikrinti, kad jūsų šeima ir naujas augintinis jaustųsi laimingi.

1 patarimas, nusprendus įsigyti naują augintinį

Prieš parsivežant augintinį gyventi į savo namus, reikėtų įsitikinti, jog šis yra sveikas. Taip užtikrinsite, kad augintinis jausis gerai bei nekels pavojaus jūsų artimiesiems. Šiuo klausimu jums gali pagelbėti veterinarai.

2 patarimas, nusprendus įsigyti naują augintinį

Renkantis gyvūną labai svarbu atkreipti dėmesį į jo dydį. Jei gyvenate dideliame name, daugeliu atvejų galėsite sau leisti įsigyti net ir labai didelį augintinį, tačiau jei naująjį gyvūną planuojate apgyvendinti savo mažame bute – reikėtų apsvarstyti mažesnio augintinio įsigijimą. Taip užtikrinsite, kad jūsų gyvūnas jaustųsi laisvai ir jam netrūktų vietos. Jeigu augintinį perkate dar visai jauną – reikėtų išsiaiškinti iki kokio dydžio jis užaugs. 

3 patarimas, nusprendus įsigyti naują augintinį

Dar prieš parsivežant gyvūną namo, turėtumėte užtikrinti, kad jūsų naujas augintinis turėtų iš anksto paruoštą savo ramią bei patogią vietą, kurioje galėtų ne tik pailsėti, bet ir pasislėpti bei saugiai jaustis, kol apsipras naujuose namuose. Tam jums reikėtų pasirūpinti kokybišku ir patogiu guoliuku. Jei perkate katę, tuomet puikiu pasirinkimu galėtų tapti jaukus nedidelis guoliukas. Jei į namus parsivešite didelį šunį, tuomet reikėtų pasiruošti didelį ir patogų guolį.

4 patarimas, nusprendus įsigyti naują augintinį

Iš anksto pasiruošti reikėtų ne tik jaukų guoliuką, bet ir kitus gyvūnui svarbius reikmenis. Jei ketinate įsigyti šunį – parūpinkite patogiu pavadėliu ar petnešomis, žaislais, palutėmis, skanėstais, maistu. Jei įsigysite katę – nepamirškite paruošti ir jos kraiko dėžutės.

5 patarimas, nusprendus įsigyti naują augintinį

Jeigu namuose auginate vaikus, dar prieš atvykstant gyvūnui, reikėtų išmokyti juos pagarbaus elgesio su naujuoju šeimos nariu. Reikėtų perspėti mažuosius, kad atvykęs naujas augintinis gali būti išsigandęs ir drovus, todėl su juo reikėtų elgtis itin ramiai bei gražiai. Reikėtų vengti staigių, gąsdinančių judesių bei stiprių garsų. Tokiu būdu pasirūpinsite, kad nenukentėtų nei jūsų šeima, nei keturkojis. Nelaiminigi atsitikimai ne retai nutinka, kai vaikai erzina gyvūną ar tam tikrais veiksmais sukelia jam diskomfortą.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis
  • Registruotis

Naujos paskyros registracija